Na co zwracać uwagę przy zakupie smartfona?

Już od kilku lat smartfony stały się najlepszym przyjacielem nie tylko ludzi młodych. Społeczeństwo tak bardzo przywiązało się do nich, że dziś wiele osób nie wyobraża sobie tego, aby wyjść z domu bez swojego telefonu. Jednak nie każdy model i marka są w stanie spełnić nasze ciągle rosnące oczekiwania i potrzeby. Dlatego też warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, aby zakupić idealny smartfon dla siebie.

3 najpopularniejsze czynniki, na jakie zwracamy uwagę przy zakupie telefonu

Niestety wiele osób kieruje się jedynie marką, ceną oraz designem smartfonu. Te 3 kwestie oczywiście odgrywają dość znaczącą rolę, ale nie mogą być najważniejszymi i przede wszystkim jedynymi aspektami, na które zwrócimy uwagę. Jeśli jednak aktualnie nie posiadamy zbyt dużych oszczędności, to warto po prostu rozejrzeć się, na które firmy nas stać i z jakiej półki cenowej są w naszym zasięgu. Pomocne będzie też sprawdzenie oferty znajdującej się na stronie internetowej bestcena.pl, gdzie można znaleźć telefony w korzystnych cenach. Jednak, zanim dokonamy konkretnego wyboru, warto wiedzieć też, na jakie inne aspekty trzeba zwrócić uwagę, aby wybrać funkcjonalny i wytrzymały model.

Kwestie techniczne

System operacyjny

Nie można ignorować aspektów związanych z techniczną stroną smartfonów. W końcu podczas zwykłego użytkowania system operacyjny także odgrywa istotną rolę. Obecnie najpopularniejszymi systemami w Polsce jest Android oraz iOS. Kiedy zwrócimy uwagę na tę kwestię, to zyskamy też pewność, że będziemy mogli bez problemu pobierać i później korzystać z bardzo dużej oferty aplikacji, podnoszących jakość smartfona i niejednokrotnie ułatwiając i uprzyjemniając sobie w ten sposób życie.

Bateria

Pomimo tego, że power banki stały się łatwo dostępne, to jednak dobra bateria nadal jest całkowitą podstawą. Niestety podczas kupowania smartfona często nie potrafimy odczytać liczb określających pojemność baterii i przez to szybko okazuje się, że wybrany model nie spełnia naszych oczekiwań. Zazwyczaj przedział, który możemy znaleźć w sklepach to 2500-5000 mAh. Jak widać rozbieżność, jest dość spora. Podczas kupowania należy zwrócić uwagę na to, aby ten wskaźnik był jak największy i dopasowany do stopnia eksploatacji telefonu, najlepiej nie mniej niż 3500 mAh.

Aparat fotograficzny

Dziś uwielbiamy robić sobie i swoim bliskim zdjęcia w niemal każdej sytuacji, dlatego ważne jest kupienie takiego smartfona, dzięki któremu zyskamy jak najlepszą ich jakość. Podstawą są już modele z co najmniej dwoma aparatami — jednym z przodu, a drugim z tył. Przedni aparat powinien mieć rozdzielczość mieszczącą się w przedziale 5-8 Mpix, a tylni nie mniejszą niż 15 Mpix.

Kwestie wizualne

Design smartfonu powinien być przede wszystkim funkcjonalny, dlatego należy zwracać uwagę na kształt, np. zaokrąglone brzegi, kolor, tworzywo, z którego stworzona została obudowa i to czy, np. bardzo widoczne są odciski palców. Wygląd wybranego modelu nie jest na tyle istotny, gdyż do dobrego jakościowo telefonu można dobrać po prostu dowolne etui i różne ozdoby, które całkowicie zmienią jego styl.

Jedna myśl na temat “Na co zwracać uwagę przy zakupie smartfona?

Dodaj komentarz